Photoshop Kitabı

By Posted on 2 min read 4478 views

Uzun zamandır kurucusu olduğum Görsel Sanatlar Akademisi‘nde Adobe ürünlerinin  eğitimlerini verdim ve bu konuda birçok arkadaşımın başarısına katkı sağlamaya çalıştım. Halen de aynı amaç uğruna yoğun bir tempo ile eğitmenlik hayatıma devam etmekteyim.

Adobe Photoshop ile geçmişim ise çok eskiye dayanmaktadır.
Eğitmenlik hayatım boyunca programda karşılaştığım ihtiyaçları gidermek olsun kursiyerlerime verdiğim eğitimlerden edindiğim uzu yılların deneyimleri olsun son dönemlerde artık bu tecrübeler bende dolup taşacak bir bilgi hazinesine dönüştü ve birazdan bahsedeceğim kitap da bu şekilde ortaya çıktı.

Yukarıda da bahsettiğim gibi program ile uzun yıllar süren birlikteliğim sonucu bende ortaya çıkan bu yoğun tecrübeyi bir kitap içerisinde toplayarak bilgilerimi bu kitap vesilesi ile siz değerli insanlara paylaşmayı kararlaştırdım ve yola da bu amaçla çıktım.
Nitekim bugün itibariyle artık Adobe Photoshop CC kitabımı nihayet tamamlamış olmanın sevinci yaşıyor, gururunu taşıyorum.

Adobe Photoshop CC Kitabı Photoshop Programının bir haritasıdır diyebiliriz. Size kalan sadece bu haritanın sayfalarını çevirmek ve nereye gideceğine karar verip harita üzerinden o varış noktasına kolayca ulaşmaktır. Başka bir deyişle, Adobe Photoshop CC Kitabı bir harita kadar detaylıdır ve haritadaki varış noktasına kolayca ulaşabileceğiniz kadar açık, sade ve basit bir dil ile kaleme alınmıştır.
Buna atıfla, programdaki komutların çoğu tek tek ve örneklerle detaylıca ele alınmıştır. Kitap bu yönüyle, ele aldığı konuyu kafanızda hiçbir soru işaretine mahal vermeden, olayı mantığınıza oturtarak aktarmayı amaçlar.
Adobe Photoshop CC Kitabında değinmediğim ya da açıklamadığım neredeyse hiçbir komut bulunmamaktadır. Abartısız olarak kitap, bu yönüyle bir program ansiklopedisi olarak raflarınızdaki yerini rahatlıkla alabilir.

Son olarak yine bu kitapta, programdaki 3B eklentisinin bilinmeyen tüm yönlerini en ince ayrıntısına kadar, yalın, sade ve anlaşılır bir dil ile, örnek uygulamalar yaptırarak kaleme almış bulunmaktayım. Artık isteyen herkes Adobe Photoshop içerisinde, zengin görünümlü 3B model tasarımlarını hayata geçirebilecek.

Velhasıl
Çok uzun uğraşlar ve yoğun çabalar sonucu ortaya çıkan, derin bir emeğin ürünü Adobe Photoshop CC Kitabını çok yakında tüm seçkin kitap marketlerden edinebilirsiniz.

Saygılarımla

Ömer Yıldız

signature

Subscribe so you don’t miss a post

Sign up with your email address to receive news and updates!

Previous
Marvelous Designer Kitabı Baskıda
Photoshop Kitabı